12065A471GAT2P
KYOCERA AVX
Product No:
12065A471GAT2P
Description:
CAP CER 470PF 50V NP0 1206
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C