12065A472FA12A
KYOCERA AVX
Product No:
12065A472FA12A
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features Epoxy Mountable
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C