12065G184ZAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
12065G184ZAT2A
Description:
CAP CER 0.18UF 50V Y5V 1206
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.18 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C