1206CC151JAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1206CC151JAT1A
Description:
CAP CER 150PF 630V X7R 1206
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C