1206CC272KAZ1A
KYOCERA AVX
Product No:
1206CC272KAZ1A
Description:
CAP CER SMD
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2700 pF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C