1206PC472KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1206PC472KAT1A
Description:
CAP CER 4700PF 250V X7R 1206
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C