1206SA101JATME
KYOCERA AVX
Product No:
1206SA101JATME
Description:
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1206
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C