1206SA220KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1206SA220KAT1A
Description:
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1206
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C