1206SA330KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1206SA330KAT1A
Description:
CAP CER SMD
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C