1206YE105ZAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
1206YE105ZAT2A
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C