1206YG335ZAT4A
KYOCERA AVX
Product No:
1206YG335ZAT4A
Description:
CAP CER 3.3UF 16V Y5V 1206
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 3.3 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C