1206YG475MAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
1206YG475MAT2A
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C