1206ZC225JAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
1206ZC225JAT2A
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C