1206ZC335KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
1206ZC335KAT2A
Description:
CAP CER SMD
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3.3 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C