12103E684ZAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
12103E684ZAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.68UF 25V Z5U 1210
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.68 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C