12103U151JAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
12103U151JAT2A
Description:
CAP CER 150PF 25V NP0 1210
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series U
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Ultra Low ESR
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 150 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C