Home / 陶瓷电容器 / 12105C103KAT9ZM
12105C103KAT9ZM
KYOCERA AVX
Product No:
12105C103KAT9ZM
Description:
CAP CER SMD
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C