12105C104KA12A
KYOCERA AVX
Product No:
12105C104KA12A
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C