12105C182JAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
12105C182JAT2A
Description:
CAP CER 1800PF 50V X7R 1210
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1800 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C