12106D476KAQ2A
KYOCERA AVX
Product No:
12106D476KAQ2A
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 47 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C