1210AC472KAT3A
KYOCERA AVX
Product No:
1210AC472KAT3A
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C