1210CA222JAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1210CA222JAT1A
Description:
CAP CER SMD
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C