1210SC101MAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1210SC101MAT1A
Description:
CAP CER 100PF 1.5KV X7R 1210
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C