1210YC185JAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
1210YC185JAT2A
Description:
CAP CER 1.8UF 16V X7R 1210
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1.8 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.090" (2.29mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C