1210ZC106K4Z2A
KYOCERA AVX
Product No:
1210ZC106K4Z2A
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 1210
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C