18087C103KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
18087C103KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 500V X7R 1808
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C