18087C331KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
18087C331KAT2A
Description:
CAP CER 330PF 500V X7R 1808
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C