1808AA101JAT3A
KYOCERA AVX
Product No:
1808AA101JAT3A
Description:
CAP CER SMD
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C