1808AC103K4T2A
KYOCERA AVX
Product No:
1808AC103K4T2A
Description:
CAP CER SMD
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications Automotive
Product Status Active
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C