Home / 陶瓷电容器 / 1808AC222KAT2A-62
1808AC222KAT2A-62
KYOCERA AVX
Product No:
1808AC222KAT2A-62
Description:
CAP CER SMD
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C