1808AC222KAT9A
KYOCERA AVX
Product No:
1808AC222KAT9A
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1808
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C