1808CA470MATME
KYOCERA AVX
Product No:
1808CA470MATME
Description:
CAP CER 47PF 630V NP0 1808
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 47 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C