1808GA120KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1808GA120KAT1A
Description:
CAP CER 12PF 2KV NP0 1808
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 12 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C