Home / 陶瓷电容器 / 1808GA680JAT1A\COL
1808GA680JAT1A\COL
KYOCERA AVX
Product No:
1808GA680JAT1A\COL
Description:
CAP CER 68PF 2KV C0G/NP0 1808
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 68 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C