1808HC821MAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1808HC821MAT1A
Description:
CAP CER SMD
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 820 pF
Product Status Active
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C