1808JA140JAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1808JA140JAT1A
Description:
CAP CER 14PF 4KV NP0 1808
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 14 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C