Home / 陶瓷电容器 / 18121C225KAR1-EM
18121C225KAR1-EM
KYOCERA AVX
Product No:
18121C225KAR1-EM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
-EM , NON FLIGHT ENGINEERING MOD
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series Prototype, MIL-PRF-32535
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C