18121C475KAZ2A
KYOCERA AVX
Product No:
18121C475KAZ2A
Description:
CAP CER SMD
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C