Home / 陶瓷电容器 / 1812AA222KAT1A\SB
1812AA222KAT1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812AA222KAT1A\SB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1812
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C