Home / 陶瓷电容器 / 1812AC223MAT1A\SB
1812AC223MAT1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812AC223MAT1A\SB
Description:
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C