Home / 陶瓷电容器 / 1812CC104KAZ1A\SB
1812CC104KAZ1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812CC104KAZ1A\SB
Description:
CAP CER SMD
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C