Home / 陶瓷电容器 / 1812CC273MAT1A\SB
1812CC273MAT1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812CC273MAT1A\SB
Description:
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1812
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.027 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C