1812GC472K4Z1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812GC472K4Z1A
Description:
CAP CER SMD
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C