Home / 陶瓷电容器 / 1812HA100KAT1A\SB
1812HA100KAT1A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812HA100KAT1A\SB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1812
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C