1812HA330JATME
KYOCERA AVX
Product No:
1812HA330JATME
Description:
CAP CER 33PF 3KV NP0 1812
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C