Home / 陶瓷电容器 / 1812HC222KAT1AJ
1812HC222KAT1AJ
KYOCERA AVX
Product No:
1812HC222KAT1AJ
Description:
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1812
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C