1812HC332MAZ1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812HC332MAZ1A
Description:
CAP CER SMD
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series FLEXITERM®
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications Boardflex Sensitive
Product Status Active
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C