1812PC222KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812PC222KAT1A
Description:
CAP CER 2200PF 250V X7R 1812
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C