1812SC222ZAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812SC222ZAT1A
Description:
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1812
Features High Voltage
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C