Home / 陶瓷电容器 / 1812WC102MAT3A\SB
1812WC102MAT3A\SB
KYOCERA AVX
Product No:
1812WC102MAT3A\SB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1812
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C